Tuleskulptuuridest

Tuleskulptuurid on ehedaks kaduva kunsti näiteks - pika ehitamise töö ja vaev süüdatakse ning skulptuuri ilu antakse edasi silmapaistva tulemängu abil.
Tuleskulptuuride juures on olulisteks parameetriteks põlemisaeg ning see, kuidas konstruktsioon koostöös leegi käitumisega mängima hakkab.

Laias laastus võib tuleskulptuurid jaotada kaheks:
  • Tulepildid, mida nimetatakse ka 2D skulptuurideks või ekraanideks -
    ehitatud raamile, mille materjal sõltub töö suurusest.
  • Tuleskulptuurid on ruumilised ja puidust kandekonstruktsioonidele ehitatud.
Lisaks võib rääkida ka tuleinstallatsioonidest, mida Eestis ei ole palju praktiseeritud, kuid mis mujal maailmas on muutunud üsnagi populaarseteks. Ka on olemas nn tulekujundid.

Mis muudab tuleskulptuuri heaks? 

Tuleskulptuuride puhul on kolm peamist näitajat:
üldine vorm, leegi dünaamika ning põlemise aeg.

  • Üldine vorm mängib rolli nii põlemise ajal kui ka enne seda. Hea tuleskulptuur on kaunis vaadata ka ilma põlemiseta. Lisaks peab kandev konstruktsioon olema piisavalt stabiilne, et skulptuur enne põlemise lõppu kokku ei variseks.
  • Leegi dünaamika on see, mis teebki tuleskulptuurist kaduva kunsti. Kui vorm leegitseb, siis annab leekide mäng tööle hinge ning tuleskulptuure ehitades arvestame alati tule käitumismaneeridega juba kavandit luues, et luua üllatusmomente pealtvaatajaile.
  • Pikk põlemise aeg on märk hoolikalt tehtud tööst ning tasemel materjalidest. Mida hoolikam on skulptorite töö, seda kauem saavad vaatemängu nautida pealtvaatajad.

Ka tulepiltide puhul jääb publikumile üllatusmoment - enamasti ei ole enne süütamist aru saada, mida töö endas peidab.Lisainfo

Tuleskulptuuride hinnad sõltuvad töö suurusest, kavandi keerukusest ning materjalide kulust.


Tuleohutuse aspektist huvitab meid kindlasti see, kus töö peaks asuma, et tagada pealtvaatajate ja ümbritseva keskkonna turvalisus.

Võimalik on tuleskulptuure paigutada ka veekogudele.Iga tellija on meie jaoks ainulaadne ning pakkumine koostatakse vastavalt kliendi soovidele ning võimalustele. 


Tutvu hinnakirjaga ja küsi täpsemat hinnapakkumist! 

 

Kala tuleskulptuur Püssi PurFest Leegilausujad 2013 august
Puitraamil tulepilt "Kala", parvega vee peal. 
6 x 4,5 m
PurFest 2013
Purtse jõekäär, Püssi

Pildil olevatest skulptuuridest suurima kõrgus oli ca 4,5 m ning selle torni sisse mahtus 
kogu kuue liikmeline ehitustiim -20 kraadist pakast trotsides piknikku pidama.  
Väikseima torni kõrgus oli 1,5 meetrit. 
Jää ja tule pidu 2010, Kad
riorg, Tallinn