Tuleskulptuur‎ > ‎

2Dtulepildid


Tulepildid


Tulepilt on visuaalselt kaunis, elegantne ja samas suhteliselt lihtsakoeline. 
Kujutis on hästi vaadeldav kahelt poolt - seega sobib tulepilt hästi üritustele, kus pealtvaatajad on koondunud. Samas tuleb arvestada, et mida kaugemal on skulptuur publikumist, seda suurem see peaks olema. Rusikareegel on, et detailsemaid, väiksemamõõdulisi ja lähemalt vaadeldavaid tulepilte on mõistlik teha metallraamile, suuri puitkarkassile. 

Tulepildi põlemise aeg sõltub ilmastikuoludest - ideaalsetes tingimustes võib see ulatuda kuni 20 minutini, ebasoodsates tingimustes võib põlemine piirduda vaid 8-10 minutiga.


Metallraamidel tulepildid
Iseloomustavaks omaduseks on suhteliselt väike materjali ja ajakulu. Küpsest ideest kuni skulptuuri süütamiseni kulub 1,5x3 m tulepildi puhul ligikaudu 8 töötundi. Valdav osa tööst tehakse siiski ära juba mujal ning paigaldamise kestvus sõltub juba eksponeerimiskohast ning konkreetsest projektist.
Eraldiseisva metallkonstruktsiooni peale saab luua ka muid tulekujundeid, nt tulelilli (diameetriga
50 - 60 cm).


Puitraamil tulepildid
Puitkarkassid võimaldavad tulepilte teha suurtes mõõtmetes. Puitraamil tulepildid ehitatakse valmis eksponeerimiskohas. Ehitusprotsess on suhteliselt pikaajaline võrreldes metallraamil tulepiltidega, olenevalt projektist võib aega kuluda paar päeva.
Leegilausujate puitraamil tulepilt Rahumärk


Puitraamil "Rahu"
diameeter ca 6 m 
Valgusfestival 2009
Admiraliteedi basseinid, Tallinn


Leegilausujate metallraamil tulepilt LumehelvesMetallraamil "Lumehelves" 
1,5x1,5 m
Jää ja tule pidu 2010
Kadriorg, TallinnTulekujund ehk väike 50cm diameetriga tuleskulptuur "Tulelill" Tapal Maimuusika festivalil 2013 aasta kevadel. LeegilausujadTulekujund "Tulelill"
metallkonstruktsioonil
diameeter ca 50-60 cm
Maimuusika festival 2013
Tapa